BALKANEZ
BALKANEZ 17 Jun 2018
10
watermark logo

Up next

Gjiko - Distanca
12 Nov 2018
Gjiko - Distanca
BALKANEZ · 6730621 Views

Klajdi Haruni - Mbase ft. Bruno

2,185,837 Views
In Albania

Music video for Mbase ft. Bruno performed by Klajdi Haruni.

Music by : Flori Mumajesi & Bruno
Lyrics by : Flori Mumajesi
Video by : Max Production
Production by : Threedots

Shkarkoni kengen mp3
https://we.tl/8f8HR3GfJ6

Connect to instagram
https://www.instagram.com/klajdiharuni
https://www.instagram.com/iambrunooooo

TEKSTI :

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

Të ishim bashkë nuk paska qënë e shkrujt
Paska qën e shkrujt larg njoni tjetrit me vujt
E di kur ta kërcesh këtë kong pa mu
Ti do buzëqeshësh dhe do të kujtohem unë

Këndo ti o io io io io
Kërce ti o io io io io
Këndo ti o io io io io
Kërce ti o io io io io

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

E di mrena vetes ti m’ke dasht
Po ti m’ke dasht
Edhe pse nuk jemi më ne bashk
Edhe pse nuk jemi më ne bashk

Plus sytë e mi
nuk kan pa mrekulli
Plus je i vetmi motiv
dhe më vjen si kjo melodi

o io io io io
Kërce ti o io io io io
Këndo ti o io io io io
Kërce ti o io io io io

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

Copyright (C) 2018 Threedots.

http://vevo.ly/tbXIlI

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next

Gjiko - Distanca
12 Nov 2018
Gjiko - Distanca
BALKANEZ · 6730621 Views